Nowy portal dla hodowców psów i kotów – gdzie szukać wymarzonego pupila?

Nowy portal dla hodowców psów i kotów gromadzi prawdziwych pasjonatów oraz miłośników ras. Jak wybrać konketną rasę, by zyskać przyjaciela na lata? Na jakiej podstawie wybierać hodowcę? Podpowiadamy, jak wykorzystać możliwości, które daje nowy serwis ogłoszeniowy kotów i psów rasowych.

Zanim wybierzesz rasę…

O ile nie jesteś wraz z rodziną wiernym miłośnikiem jednej rasy, warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji. Mody cały czas się zmieniają, a nawet najmniejszy, kieszonkowy piesek ma swoje potrzeby. Dobry hodowca poinformuje Cię o wymaganiach danej rasy i wskaże wady, z którymi możesz się zetknąć. Najważniejsze czynniki, którymi powinieneś się kierować przy wyborze rasy, to styl życia, przestrzeń, charakter pupila oraz swój budżet. Jeśli jesteś osobą aktywną, to warto wybrać rasę psa, która będzie w stanie dotrzymać Ci kroku. Jeśli jesteś domatorem, lepiej wybrać mniej aktywnego czworonoga. Ta sama zasada dotyczy także kotów, które także potrafią być wulkanem energii (np. kot syjamski lub orientalny krótkowłosy).

Metraż, którym dysponujesz, również jest bardzo ważny. Nawet duży pies może się w nim czuć komfortowo, jeśli jest to zgodne z jego charakterem. Osobowość psa zwykle wpisuje się w typ rasy, dlatego warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z jej opisem. Dzięki temu zyskasz pewność, że nowy przyjaciel dopasuje się do Twoich potrzeb. Określenie budżetu przed zaproszeniem psa czy kota domu też jest niezwykle istotne. Im większe zwierzę, tym więcej wydasz na jedzenie, akcesoria, lekarza weterynarii, itd. Za rasowego pupila z dobrej hodowli także przyjdzie Ci niemało zapłacić. Nie warto wierzyć w dobre warunki hodowli sprzedających zwierzęta w „okazyjnej cenie”. Płacąc więcej, masz gwarancję pochodzenia i zachowania dobrostanu czworonogów w hodowli.

Rasa już wybrana – czas na znalezienie hodowcy

Wybór dobrej hodowli psów czy kotów rasowych jest kluczowy, by znaleźć zdrowe i prawidłowo zsocjalizowane zwierzę. Po pierwsze, hodowca nie powinien oddawać maluszków przed 8 tygodniem życia. Okres pomiędzy 6. a 8. tygodniem życia jest kluczowy dla rozwoju umiejętności społecznych i zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów behawioralnych. Po drugie, warto poszukać rekomendacji i opinii na temat danej hodowli w Internecie. Komentarze na forach internetowych i grupach na Facebooku pozwolą wyłonić najbardziej odpowiedzialnych hodowców.

Wyselekcjonuj kilka hodowli i, o ile to możliwe, obejrzyj na żywo szczenięta lub kocięta. Powinny one być zdrowe, radosne i ciekawe kontaktu z człowiekiem. Dobry hodowca pozwoli Ci też zobaczyć całą swoją hodowlę, a nie tylko najnowszy miot. Zadawaj też hodowcy pytania – o sposób odżywiania, zdrowie rodziców czy socjalizację. Najlepsi hodowcy wręcz oczekują dociekliwości i zaangażowania ze strony przyszłych opiekunów ich zwierząt.

Nowy portal dla hodowców psów i kotów wszelkich ras

Strona petso.pl to portal zrzeszający renomowanych hodowców rasowych psów i kotów. Znajdziesz tu ogłoszenia z certyfikowanych hodowli. Oznacza to, że hodowla podlega pod międzynarodowe stowarzyszenie, a wydane w niej rodowody są uznawane na całym świecie. Każde ogłoszenie jest starannie opisane, a przez słowa przebija pasja hodowców. Dowiesz się więc nie tylko szczegółów, takich jak wiek maluszka, lokalizacja, etap szczepień, ale też tajników hodowli i wymogów co do przyszłego właściciela. Mnóstwo zdjęć i odnośniki to stron internetowych hodowców pozwolą Ci się zakochać od pierwszego wejrzenia. Pamiętaj jednak, że wygląd to nie wszystko, a liczy się przede wszystkim charakter wymarzonego pupila.