Czy potrzebny jest „przegląd psa”?

„Przegląd psa” jest zbiorem badań, które powinniśmy wykonywać co roku naszemu czworonogowi, jeśli chcemy mieć pewność, że z jego zdrowiem wszystko jest w porządku. Wyniki takich badań mogą prowadzić do wykrycia poważnych chorób, ale także mogą być po prostu wskazówką, czy nie warto zmienić czegoś w diecie psa.

Na czym polegają badania laboratoryjne dla zwierząt?

Badania laboratoryjne dla zwierząt są niezwykle ważne, niestety wielu właścicieli czworonogów nie przeprowadza ich systematycznie. To błąd, bowiem psy czy koty potrzebują od czasu do czasu sprawdzenia, czy z ich zdrowiem na pewno wszystko w porządku.

Badania laboratoryjne trzeba robić zwłaszcza wtedy, gdy nasz zwierzak wykazuje jakieś niepokojące symptomy – np. gdy jest notorycznie osłabiony lub gdy zdarza mu się stracić przytomność.

W skład „przeglądu psa” wchodzi morfologia z rozmazem, a także badanie moczu i kału. Oprócz tego następują ogólne oględziny psa oraz kontrola wagi. Weterynarz osłuchuje również serce, a także wykonuje USG jamy brzusznej.

Taki zestaw badań może zagwarantować, że zdrowie zwierzaka jest przebadane gruntownie.

Jak często wykonywać przegląd stanu zdrowia psa?

Najlepiej, by „przegląd psa” wykonywany był co roku. W skład takiego przeglądu wchodzą następujące rzeczy:

– morfologia z rozmazem

– badanie moczu i kału

– oględziny psa

– kontrola wagi

– osłuchanie serca

– USG jamy brzusznej

Taki pakiet da nam pewność, że naszemu psu nic nie jest. Jeśli jednak jakiś wynik wyjdzie nieprawidłowo, jest duża szansa, że szybko wykrytą chorobę da się pokonać.

Badania laboratoryjne dla zwierząt towarzyszących

Firma Cormay Diagnostics wyposaża lecznice weterynaryjne w sprzęty potrzebne do badań diagnostycznych naszych pupili. Dzięki nim nasze czworonogi mogą cieszyć się zdrowiem. Cormay Diagnostics działa w obszarze badań laboratoryjnych dla psów i innych zwierząt towarzyszących (a także tych hodowlanych). By zapoznać się z ich ofertą, warto wejść na stronę https://weterynaria.cormay.com/

Cormay Diagnostics to sprawdzona marka, działająca na rynku od wielu lat. Warto im zaufać, gdyż zdrowie zwierzaków stawiają oni na pierwszym miejscu. Firma ta oferuje gotowe rozwiązania w zakresie analizy moczu, morfologii krwi obwodowej, badań biochemicznych czy parazytologii. Dostarczają oni różne produkty weterynaryjne, np. probówki. Co istotne, oferuje także doradztwo przed dokonaniem zakupy, jak i po jego dokonaniu.