Jaki wpływ mają zwierzęta na dzieci? Czy zgodzić się na pupila?

Dzieci wychowane wśród zwierząt nie wątpliwie zyskują wiele na kolejne lata swojego życia. Posiadanie psa, kota czy chomika w domu nie wiąże się tylko z dodatkowym obowiązkiem. Zyskujemy członka rodziny nie ważne, jakie zwierze będziemy posiadać, każde jest w stanie przekazać nam miłość.

Dzieci szczególnie potrzebują kontaktu ze zwierzakami, już od młodych lat uczą się one odpowiedzialności, zrozumienia, wytrwałości, szacunku, czułości. Często pierwsze zwierzę pojawiające się w domu staje się dla dziecka przyjacielem na zawsze. Nawet gdy przychodzi czas rozstania, to dziecko zapamiętuje go na całe życie. Jeśli zastanawiacie się, czy warto posiadać w domu pupila, czy zgodzić się na wymarzonego zwierzaka to przypomnijcie sobie samych siebie z lat dzieciństwa. Jak ważne było dla was samych posiadanie towarzysza zabaw w postaci zwierzaczka. Jeśli zdecydujecie się na kolejnego członka rodziny, to przygotujcie na to dziecko.

Przeprowadźcie rozmowę z synem lub córką, wytłumaczcie im w jaki sposób należy opiekować się zwierzakiem, co robi zwierzę, czym się żywi, dlaczego hałasuje. Waszą największą rolą w tym wszystkim jest nastawienie dziecka, że pupil to nie zabawka, może się zezłościć, a nawet ugryźć.